169999225128298 UA-54791752-1

MÉ JMÉNO JE  MAGDA HÁNOVÁ , NARODILA JSEM SE V SEDMDESÁTÉM PÁTÉM V PRAZE. JSEM PŘEDEVŠÍM VÝTVARNICE, ILUSTRÁTORKA A MÁMA TŘÍ TALENTOVANÝCH DĚTÍ. TY MI DÁVAJÍ NEJVĚTŠÍ ZPĚTNOU VAZBU, PROTOŽE SE VE SVÉ TVORBĚ ZAMĚŘIJI HLAVNĚ NA DĚTI. KROMĚ TŘÍ DĚTÍ MÁM  UŽ I TŘETÍ PŘÍJMENÍ, TAK SE NA NĚJ RADĚJI MOC NEFIXUJI :) A TVOŘÍM POD ZNAČKOU...

OD ÚPLNĚ MALÉHO ŠPUNTA JSEM MILOVALA PASTELKY, FIXKY, BLOKY A OMALOVÁNKY, ČÍMŽ JSEM SE TAKÉ NEJVÍC ZABAVILA. V TOM, ČÍM CHCI BÝT, AŽ BUDU "VELKÁ", JSEM MĚLA JASNO UŽ TENKRÁT... CHTĚLA JSEM BÝT  VÝTVARNICE, JAKO TETA Z BRNA (AK. MAL. ALENA KOJDLOVÁ). BÝT ZPĚVAČKA BY TEDA TAKÉ NEBYLO K ZAHOZENÍ, ALE NA TO JSEM, BOHUŽEL, NEMĚLA HLASOVÉ VYBAVENÍ .))). PRAVDA JE, ŽE ANI S BARVIČKAMI JSEM SI TENKRÁT MOC NETYKALA, POD MÝMI RUČIČKAMI VZNIKALY DOCELA PATLANICE ( VE DRUHÉ TŘÍDĚ NA ZÁKLADCE JSEM SICE  MĚLA "SAMÝ",  ALE AŽ NA DVOJKU Z VÝTVARKY! TO POCHOPITELNĚ NEBYLO MNOU, ALE DIVNOU UČITELKOU!-))). MOJE DOMÉNA BYLA VŽDYCKY SPÍŠ KRESBA. K BARVÁM JSEM SI NAŠLA VZTAH AŽ POZDĚJI, KDYŽ JSEM NA "HOLLARCE" (VÝTVARNÁ ŠKOLA VÁCLAVA HOLLARA), KDE JSEM V DEVADESÁTKÁCH STUDOVALA, OBJEVILA KOUZLO AKVARELU A TENOUČKÝCH ŠTĚTCŮ, KTERÉ MI ŠLY LÉPE DO RUKY A BEZ KTERÝCH  SI DNESKA SVOJÍ TVORBU UŽ NEDOVEDU PŘEDSTAVIT.

VŽDYCKY MĚ FASCINOVALY OBRÁZKY V DĚTSKÝCH KNÍŽKÁCH . MILOVALA JSEM, ILUSTRÁTORY ZVUČNÝCH JMEN TÉ DOBY, JAKO BYLI ZMATLÍKOVÁ, TRNKA, BORN, NOLL, SMETANA, A DALŠÍ. ASI TO TAK MĚLA VĚTŠINA DĚTÍ MÉ GENERCE. A JÁ VĚDĚLA, ŽE CHCI ZKRÁTKA TAKÉ ILUSTOVAT KNÍŽKY PRO DĚTI.

NA VÝTVARNÉ ŠKOLE JSEM  DOKONCE TENTO OBOR (KNÍŽNÍ GRAFIKA, ILUSTRACE) VYSTUDOVALA.  PÁR POHÁDKOVÝCH KNÍŽEK SE MI I ILUSTROVAT POŠTĚSTILO.

CESTA VŽDYCKY VEDLA K VÝTVARNÉ TVORBĚ, ALE NE TAK JEDNODUŠE A PŘÍMOČAŘE, JAK BY SE MOHLO ZDÁT. ANI NA "HOLLARKU" JSEM SE NEDOSTALA NA PRVNÍ DOBROU. KDYŽ JSEM BEZPROSTŘEDNĚ PO ZÁKLADCE NEPROŠLA TALENTOVÝMI ZKOUŠKAMI, POSLALA MĚ MÁMA K PŘIJÍMACÍM ZKOUŠKÁM NA OBCHODNÍ AKADEMII  A TY JSEM UDĚLALA. (HNED MI ZAMÍTLA JAKÝKOLIV JINÝ UMĚLECKÝ OBOR, PÁČ S VYZNAMENÁNÍM SE NA "UČŇÁK" NECHODILO) . ŠTĚSTĚNU JSEM POKUSILA ZNOVU AŽ PO MATURITĚ  A NAPODRUHÉ UŽ TO VYŠLO! K TOMU, ABYCH SE "UMĚNÍM" ZAČALA ŽIVIT NA PLNÝ ÚVAZEK, VEDLA JEŠTĚ DLOUHÁ CESTA PŘES RŮZNÁ ZAMĚSTNÁNÍ.  VYZKOUŠELA JSEM SI PRÁCI ARCHIVÁŘKY V MADĚRSKÉM ARCHIVU SVOBODNÉ EVROPY, PRODAVAČKY "ŠTĚTCŮ" VE VÝTVARNÝCH POTŘEBÁCH, PŮSOBILA U MÓDNÍ NÁVRHÁŘKY IVANY FOLLOVÉ  V JEJÍ ART FASHION GALLERY  IF... V PRAŽSKÉM UNGELTU A TĚSNĚ PŘED NASTOUPENÍM NA MATEŘSKOU JSEM JEŠTĚ PRACOVALA V GALLERII ČESKÉHO UMĚNÍ ALFA, NA UHELNÉM TRHU.  POŘÁD JSEM SE KOLEM UMĚNÍ MOTALA, ALE PŘI POSLEDNÍCH DVOU ZMÍNĚNÝCH ZAMĚSTNÁNÍ UŽ JSEM SI SOUČASNĚ ZŘÍDILA ŽIVNOST NA VÝTVARNOU ČINNOST A VĚNOVALA SE JÍ NA VEDLEJŠÍ ÚVAZEK.  ANI PO UKONČENÍ VŠECH SVÝCH MATEŘSKÝCH DOVOLENÝCH JSEM SE JÍ NEVZDALA  ALE NAOPAK POJALA JAKO SVOJÍ HLAVNÍ PRACOVNÍ NÁPLŇ.

KDYŽ  UŽ JSEM VĚDĚLA, ŽE TO JEDINÉ, ČÍM SE OPRAVDU CHCI ŽIVIT JE VÝTVARNIČINA, OPUSTILA JSEM SE POUHOU VIDINU ILUSTROVÁNÍ KNÍŽEK, A TAK NĚJAK PŘIROZENĚ, SE PUSTILA I DO DALŠÍCH VÝTVARNÝCH DISCIPLÍN UŽITNĚJŠÍHO CHARAKTERU.

ZAČALA JSEM MALBOU NA TEXTIL (TRIKA, BOTY), A PROTOŽE JSEM SAMA JAKO HOLČIČKA MILOVALA LÁTKOVÉ PANENKY, ZAČALA JSEM ŠÍT A RUČNĚ MALOVAT VLASTNÍ,  KAŽDOU JEDINEČNOU , ORIGINÁLNÍ A NEOPAKOVATELNOU.

KROMĚ PANENEK VYTVÁŘÍM I PRAKTICKÉ SPONKOVNÍKY PRO DĚVČÁTKA, NA NEPOSEDNÉ SPONKY, SKŘÍPCE NEBO GUMIČKY. OKRAJOVĚ SE PUSTÍM I DO ŠITÍ FLEESOVÝCH ZVÍŘÁTEK, ABYCH TROCHU VYKOMPENZOVALA, ŽE JE MÁ TVORBA ZAMĚŘENÁ HLAVNĚ NA HOLČIČKY.

OD PAPÍRU A TEXTILU JSEM SE PŘENESLA AŽ K MALBĚ STĚN DĚTSKÝCH POKOJÍKŮ, KOUTKŮ, ŠKOLEK, ALE I CVIČEBEN JÓGY (SAMA JSEM VÁŠNIVOU JOGÍNKOU).

V REPERTOÁRU MÁM I MALBU NA FASÁDU JEDNÉ ÚŽASNÉ, VELKÉ SOUKROMÉ ŠKOLKY "LUPÍNEK". S TOU SPOLUPRACUJI UŽ PÁR PÁTKŮ A NAJDETE V NÍ MÉ OBRÁZKY NA STĚNÁCH VŠECH TŘÍD. NAŠE SPOLUPRÁCE ZAČALA OD NÁVHU OBRÁZKOVÉHO LOGA A POSTUPNĚ SE TAKTO ROZROSTLA-)).

ABY TOHO NEBYLO POŘÁD MÁLO, PROTOŽE JSEM SAMA HOLKA PARÁDIVÁ,  ZABÝVÁM SE, SEM TAM, I VÝROBOU RŮZNÝCH ŠPERKŮ, PODLE NÁLADY.

POSLEDNÍ  ROKY MĚ NAPLŇUJE I  PRÁCE LEKTORKY VÝTVARNÉHO ATELIÉRU PRO DĚTI.

MÉ VÝTVARNÉ POČINY A PRÁCE NAJDETE V SEKCI MOJE PRÁCE, KDE JSOU PŘEHLEDNĚ ROZDĚLENÉ I S PODROBNĚJŠÍM KOMENTÁŘEM.

JSEM OTEVŘENÁ TVORBĚ NA ZAKÁZKU , TAK SE NEZDRÁHEJTE MĚ OSLOVIT SE SVÝM PŘÁNÍM A PŘEDSTAVOU. MOOOC SE TĚŠÍM NA TO, ŽE MOHOU SPOLEČNĚ VZNIKNOUT KRÁSNÉ VĚCI, KTERÉ POTĚŠÍ NEJEN NÁS, ALE I NAŠE NEJBLIŽŠÍ. A PAMATUJTE , ŽE POČÁRÁM, CO POČÁRAT JDE!.-))

TĚŠÍM SE NA VÁS.  MAGDA

Knihy (ilustrace)

Kouzelná zahrada, Alena Vorlíčková, Květná 2009

Červená krabička, Alena Vorlíčková, Projekt městské knihovny Svitavy 2011

Pohádková kuchařka, Alena Vorlíčková, Nová forma 2011

Housenka na kdouloni čili pohádkové hrátky s čestinou, Mgr. Lucie Jílková, Ph.D., Olomouc 2012, Tichá a Burian

Kouzelná zahrada, Alena Vorlíčková, Emona 2013

Tři prsteny, Alena Vorlíčková, DYS-centrum Praha 2015

Luciňák a Víťula...nikdy nezlobí, Lucie Čípová,  Praha 2020