JMENUJI SE MAGDA HÁNOVÁ , NARODILA JSEM SE V SEDMDESÁTÉM PÁTÉM V PRAZE. JSEM MÁMOU TŘÍ TALENTOVANÝCH DĚTÍ A KOCOURA (TOHO PORODILA JINÁ KOČKA))). PROTOŽE MÁM KROMĚ TŘÍ DĚTÍ UŽ I TŘETÍ PŘÍJMENÍ (PEVNĚ DOUFÁM, ŽE POSLEDNÍ), TAK BYCH SE NA NĚJ RADĚJI MOC NEFIXOVALA A TVOŘÍM POD ZNAČKOU...

OD ÚPLNĚ MALÉHO ŠPUNTA JSEM MILOVALA PASTELKY, FIXKY, PAPÍRY A OMALOVÁNKY, ČÍMŽ JSEM SE TAKÉ NEJVÍC ZABAVILA. V TOM, ČÍM CHCI BÝT, AŽ BUDU "VELKÁ", JSEM MĚLA JASNO UŽ TENKRÁT... CHTĚLA JSEM BÝT ZKRÁTKA VÝTVARNICE, JAKO TETA Z BRNA (AK. MAL. ALENA KOJDLOVÁ). BÝT ZPĚVAČKA BY TEDA TAKÉ NEBYLO K ZAHOZENÍ, ALE NA TO JSEM, BOHUŽEL, NEMĚLA HLASOVÉ VYBAVENÍ .))). PRAVDA ALE JE, ŽE ANI S BARVAMI JSEM SI NIKDY MOC NETYKALA. POD MÝMA RUČIČKAMA VZNIKALY DOCELA PATLANICE ( VE DRUHÉ TŘÍDĚ NA ZÁKLADCE JSEM DOKONCE MĚLA "SAMÝ", AŽ NA DVOJKU Z VÝTVARKY, COŽ POCHOPITELNĚ NEBYLO MNOU, ALE DIVNOU UČITELKOU!-)). MOJE DOMÉNA BYLA VŽDYCKY SPÍŠ KRESBA. K BARVÁM JSEM SI NAŠLA VZTAH AŽ POZDĚJI, KDYŽ JSEM NA "HOLLARCE" (VÝTVARNÁ ŠKOLA VÁCLAVA HOLLARA), KDE JSEM V DEVADESÁTKÁCH STUDOVALA, OBJEVILA KOUZLO AKVARELU A TENOUČKÝCH ŠTĚTCŮ, KTERÉ MI ŠLY LÉPE DO RUKY, A BEZ KTERÝCH UŽ SI DNESKA SVOJÍ TVORBU NEDOVEDU PŘEDSTAVIT.

VŽDYCKY MĚ FASCINOVALY OBRÁZKY V DĚTSKÝCH KNÍŽKÁCH . MILOVALA JSEM, ILUSTRÁTORY ZVUČNÝCH JMEN TÉ DOBY, JAKO JE ZMATLÍKOVÁ, TRNKA, BORN, NOLL, SMETANA, A DALŠÍ. ASI TO TAK MĚLA VĚTŠINA DĚTÍ MÉ GENERCE. A JÁ VĚDĚLA, ŽE CHCI ZKRÁTKA TAKÉ ILUSTOVAT KNÍŽKY PRO DĚTI.

NA VÝTVARNÉ ŠKOLE JSEM  DOKONCE TENTO OBOR (KNÍŽNÍ GRAFIKA, ILUSTRACE) VYSTUDOVALA. A PÁR POHÁDKOVÝCH KNÍŽEK SE MI I ILUSTROVAT POŠTĚSTILO.

KDYŽ JSEM ZJISTILA, ŽE TO JEDINÉ, ČÍM SE OPRAVDU CHCI ŽIVIT JE VÝTVARNIČINA, PUSTILA JSEM SE OD POUHÉ VIDINY ILUSTROVÁNÍ KNÍŽEK, TAK NĚJAK PŘIROZENĚ, I DO DALŠÍCH VÝTVARNÝCH DISCIPLÍN, TROCHU UŽITNĚJŠÍHO CHARAKTERU.

ZAČALA JSEM MALBOU NA TEXTIL (TRIKA, BOTY), A PROTOŽE JSEM SAMA JAKO HOLČIČKA MILOVALA LÁTKOVÉ PANENKY, ZAČALA JSEM ŠÍT A RUČNĚ MALOVAT VLASTNÍ, ALE KAŽDOU JEDINEČNOU A NEOPAKOVATELNOU, STEJNĚ JAKO JE KAŽDÁ MALÁ NEBO I VĚTŠÍ HOLČIČKA, KTERÁ JÍ BUDE VLASTNIT.

KROMĚ PANENEK VYTVÁŘÍM I PRAKTICKÉ SPONKOVNÍKY PRO DĚVČÁTKA,NA NEPOSEDNÉ SPONKY NEBO GUMIČKY. OKRAJOVĚ SE PUSTÍM I DO ŠITÍ FLEESOVÝCH ZVÍŘÁTEK.

OD PAPÍRU A TEXTILU JSEM SE PŘENESLA AŽ K MALBĚ STĚN DĚTSKÝCH POKOJÍKŮ, KOUTKŮ, ŠKOLEK, ALE I CVIČEBEN JÓGY (SAMA JSEM VÁŠNIVOU JOGÍNKOU).

V REPERTOÁRU MÁM I MALBU NA FASÁDU JEDNÉ ÚŽASNÉ, VELKÉ SOUKROMÉ ŠKOLKY "LUPÍNEK". S TOU SPOLUPRACUJI UŽ PÁR PÁTKŮ A NAJDETE V NÍ MÉ OBRÁZKY NA STĚNÁCH VŠECH TŘÍD. NAŠE SPOLUPRÁCE ZAČALA OD NÁVHU OBRÁZKOVÉHO LOGA A POSTUPNĚ SE TAKTO ROZROSTLA-)).

ABY TOHO NEBYLO POŘÁD MÁLO, PROTOŽE JSEM SAMA HOLKA PARÁDIVÁ, TAK SE SEM TAM ZABÝVÁM I VÝROBOU RŮZNÝCH ŠPERKŮ, PODLE NÁLADY.

POSLEDNÍCH PÁR LET MĚ I NAPLŇUJE PRÁCE LEKTORKY VÝTVARNÉHO ATELIÉRU PRO DĚTI.

MÉ VÝTVARNÉ POČINY A PRÁCE NAJDETE V SEKCI MOJE PRÁCE, KDE JSOU PŘEHLEDNĚ ROZDĚLENÉ I S PODROBNĚJŠÍM KOMENTÁŘEM.

JSEM VELMI OTEVŘENÁ TVORBĚ NA ZAKÁZKU, TAK SE NEZDRÁHEJTE MĚ OSLOVIT SE SVÝM PŘÁNÍM A PŘEDSTAVOU. MOOOC SE TĚŠÍM NA TO, ŽE MOHOU SPOLEČNĚ VZNIKNOUT KRÁSNÉ VĚCI, KTERÉ POTĚŠÍ NEJEN NÁS, ALE I NAŠE NEJBLIŽŠÍ. A PAMATUJTE , ŽE POČÁRÁM, CO POČÁRAT JDE!.-))

NOVINKY A VÝTVORY, KTERÉ MÁM K MÁNÍ A NA PRODEJ, NAJDETE NA MÝCH FACEBOOKOVÝCH STRÁNKÁCH, KDE SE DÁ I LÉPE KOMUNIKOVAT. MOOOC SE NA VÁS TĚŠÍM.

MAGDA

Knihy (ilustrace)

Kouzelná zahrada, Alena Vorlíčková, Květná 2009

Červená krabička, Alena Vorlíčková, Projekt městské knihovny Svitavy 2011

Pohádková kuchařka, Alena Vorlíčková, Nová forma 2011

Housenka na kdouloni čili pohádkové hrátky s čestinou, Mgr. Lucie Jílková, Ph.D., Olomouc 2012, Tichá a Burian

Kouzelná zahrada, Alena Vorlíčková, Emona 2013

Tři prsteny, Alena Vorlíčková, DYS-centrum Praha 2015

Luciňák a Víťula...nikdy nezlobí, Lucie Čípová,  Praha 2020