JMENUJI SE MAGDA HÁNOVÁ

NARODILA JSEM SE V SEDMDESÁTÉM PÁTÉM V PRAZE.

JSEM VÝTVARNICE, ILUSTRÁTORKA, ALE PŘEDEVŠÍM MÁMA TŘÍ TALENTOVANÝCH DĚTÍ (SKEJŤÁKA, VÝTVARNICE A TANEČNICE).

KROMĚ TŘÍ DĚTÍ MÁM UŽ I TŘETÍ PŘÍJMENÍ, TAK SE NA NĚJ RADĚJI NEFIXUJI :) A TVOŘÍM POD ZNAČKOU:

magdi-ce

OD ÚPLNĚ MALÉHO ŠPUNTA JSEM MILOVALA PASTELKY, FIXY, BLOKY A OMALOVÁNKY, O TOM, ČÍM CHCI BÝT, AŽ BUDU "VELKÁ", JSEM MĚLA JASNO UŽ TENKRÁT... CHTĚLA JSEM BÝT VÝTVARNICE JAKO TETA Z BRNA (AK. MAL. ALENA KOJDLOVÁ).

MOJE DOMÉNA BYLA VŽDYCKY SPÍŠE KRESBA, K BARVÁM JSEM SI NAŠLA VZTAH AŽ POZDĚJI.

NA  HOLLARCE ( VYŠŠÍ ODBORNÁ ŠKOLA A STŘEDNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLA VÁCLAVA HOLLARA), KDE JSEM V DEVADESÁTKÁCH STUDOVALA,  JSEM OBJEVILA KOUZLO AKVARELU A TENOUČKÝCH ŠTĚTCŮ, TY MI ŠLY LÉPE DO RUKY A BEZ NICH SI UŽ DNESKA SVOJÍ TVORBU UŽ NEDOVEDU PŘEDSTAVIT.

VŽDYCKY MĚ PŘITAHOVALY OBRÁZKY V DĚTSKÝCH KNÍŽKÁCH. MILOVALA JSEM ILUSTRÁTORY ZVUČNÝCH JMEN TÉ DOBY, ZMATLÍKOVOU, NOLLA, PLICKOVOU, TRNKU, SMETANU, BORN A SPOUSTU DALŠÍCH. UŽ NĚKDE V HLOUBY DUŠE JSEM VĚDĚLA, ŽE BYCH TAKÉ CHTĚLA ILUSTROVAT KNÍŽKY PRO DĚTI.

TENTO OBOR - KNÍŽNÍ GRAFIKA, ILUSTRACE, JSEM I VYSTUDOVALA. 

NĚKOLIK POHÁDKOVÝCH KNÍŽEK SE MI UŽ  ILUSTROVAT POŠTĚSTILO. MÁ PRVNÍ KNÍŽKA VZNIKLA VE SPOLUPRÁCI S ALENOU VORLÍČKOVOU, SE KTEROU JSME TOHO UDĚLALY PAK JEŠTĚ SPOUSTU.

MOJE CESTA VŽDYCKY VEDLA K VÝTVARNÉ TVORBĚ, ALE NE TAK JEDNODUŠE A PŘÍMOČAŘE, JAK BY SE MOHLO ZDÁT.

NA HOLLARKU JSEM SE "NA PRVNÍ DOBROU" NEDOSLA . KDYŽ JSEM PO ZÁKLADCE NEPROŠLA TALENTOVÝMI ZKOUŠKAMI, POSLALA MĚ  MÁMA K PŘIJÍMACÍM ZKOUŠKÁM NA OBCHODNÍ AKADEMII, TAM JSEM TO DOTÁHLA AŽ K MATURITĚ A ŠTĚSTĚNU POKUSILA ZNOVU A TENTOKRÁT TO UŽ VYŠLO.

K TOMU, ABYCH SE UMĚNÍM ZAČALA ŽIVIT , VEDLA JEŠTĚ DLOUHÁ CESTA PŘES RŮZNÁ ZAMĚSTNÁNÍ. VYZKOUŠELA JSEM SI PRÁCI ARCHIVÁŘKY V RÁDIU SVOBODNÁ EVROPA, PRODÁVALA JSEM VE VÝTVARNÝCH POTŘEBÁCH ALTAMIRA, PŮSOBILA  U MÓDNÍ NÁVRHÁŘKY IVANY FOLLOVÉ A JEJÍ ART FASHION GALLERY IF.., V PRAŽSKÉM UNGELTU. 

TĚSNĚ PŘED "MATEŘSKOU" JSEM JEŠTĚ PRACOVALA V GALLERII ČESKÉHO UMĚNÍ ALFA, NA UHELNÉM TRHU. TO UŽ JSEM SI, ALE UŽ SOUČASNĚ ZŘÍDILA ŽIVNOST A VÝTVARNIČINOU JSEM SI ZAČALA PŘIVYDĚLÁVAT KE SVÝM ZAMĚSTNÁNÍM,

SAMOZŘEJMĚ BYCH NEJRADĚJI MALOVALA OBRAZY A ILUSTROVALA KNÍŽKY, ALE KDYŽ JSEM CHTĚLA MÍT VĚTŠÍ JISTOTU, ŽE MĚ UMĚNÍ UŽIVÍ, PUSTILA JSEM SE DO DALŠÍCH VÝTVARNÝCH DISCIPLÍN UŽITNĚJŠÍHO CHARAKTERU.

VĚNOVALA JSEM SE MALBĚ TRIKA A TEXTILNÍ OBUV, TO UŽ SE, ALE  DNESKA MOC NENOSÍ, TAK  SI ČAS OD ČASU NECHÁM TISKNOUT NA TRIKA NEBO DALŠÍ PŘEDMĚTY , ZA MĚ VYDAŘENĚJŠÍ DÍLKA NA TRIKA A DALŠÍ PŘEDMĚTY, VŽDY JEN V MALÝCH. LIMITOVANÝCH KOLEKCÍCH.NECHÁVÁM SVÉ CH KOLEKCÍCH.

PROTOŽE JSEM JAKO HOLČIČKA MILOVALA LÁTKOVÉ PANENKY, ZAČALA JSEM ŠÍT A RUČNĚ MALOVAT VLASTNÍ. KAŽDOU JEDINEČNOU, ORIGINÁLNÍ A NEOPAKOVATELNOU.

SEM TAM SPÍCHNU I NĚJAKÝ TEN PRAKTICKÝ SPONKOVNÍK NEBO RŮZNÁ FLEESOVÁ ZVÍŘÁTKA NA HRANÍ.

OD PAPÍRU A TEXTILU JSEM SE PŘENESLA AŽ K MALBĚ NA STĚNY. POMALUJI JAKÝKOLIV PROSTOR, OD DĚTSKÝCH KOUTKŮ, POKOJÍČKŮ, ŠKOLEK, STUDIÍ. ATP. 
VÍCE O PROJEKTECH, NA KTERÝCH JSEM SE V TOMTO SMĚRU VÝTVARNĚ PODÍLELA , SE DOČTETE NA MÉM BLOGU.

ABY TOHO NEBYLO MÁLO, ZAČALA JSEM VYRÁBĚT I VLASTNÍ VONNÉ, RUČNĚ MALOVANÉ SVÍČKY, KAŽDÁ JE OPRAVDU JEDINEČNÁ, DVĚ STEJNÉ ROZHODNĚ NEVZNIKNOU.. A MUSÍM SE PŘIZNAT, ŽE TO MĚ BAVÍ  MOC. SAMA JE PÁLÍM O STOŠET.-)

A PROTOŽE JSEM HOLKA PARÁDIVÁ, PŮSTÍM SE ČAS OD ČASU I DO TVORBY RŮZNÝCH AUTORSKÝCH ŠPERKŮ, NEJČASTĚJI DROBNÝCH NÁRAMKŮ, KTERÉ SAMA MOC RÁDA NOSÍM.

POSLEDNÍ ROKY MĚ MOC NAPLŇUJE  PRÁCE LEKTORKY VÝTVARNÉHO ATELIÉRU PRO DĚTI, VĚNUJI SE DĚTEM  VŠECH VĚKOVÝCH SKUPIN.

MÉ VÝTVARNÉ POČINY A PRÁCE NAJDETE V SEKCI MOJE PRÁCE, KDE JSOU PŘEHLEDNĚ ROZDĚLENÉ I S PODROBNĚJŠÍM POPISKEM.

VÝTVORY KE KOUPI  NELEZNETE V SEKCI MAGDI-CE-SHOP

JSEM VELMI OTEVŘENÁ TVORBĚ NA ZAKÁZKU, NEZDRÁHEJTE SE MĚ OSLOVIT. VŽDY SE BUDU SNAŽIT VYJÍT VSTŘÍCT VAŠIM PŘÁNÍM A PŘEDSTAVÁM. FANTAZII SE MEZE NEKLADOU. 

MOC SE TĚŠÍM NA TO, ŽE SPOLEČNĚ VZNIKNOU KRÁSNÉ VĚCI, KTERÉ POTĚŠÍ NEJEN VÁS, ALE I VAŠE NEJBLIŽŠÍ :)


KNIHY (ilustrace)

"KOUZELNÁ ZAHRADA", Alena Vorlíčková, Květná 2009

"ČERVENÁ KRABIČKA", Alena Vorlíčková, Projekt městské knihovny Svitavy 2011

"POHÁDKOVÁ KUCHAŘKA", Alena Vorlíčková, Nová forma 2011

"HOUSENKA NA KDOULONI ANEB POHÁDKOVÉ HRÁTKY S ČEŠTINOU", Mgr. Lucie Jílková, Ph.D., Olomouc 2012, Tichá a Burian

"KOUZELNÁ ZAHRADA", Alena Vorlíčková, Emona 2013

"TŘI PRSTENY", Alena Vorlíčková, DYS-centrum Praha 2015

"LUCIŇÁK A VÍŤULA NIKDY NEZLOBÍ", Lucie Čípová, Praha 2020


VÝSTAVY:

2005 - Hotel Srpy, Tuchlovice u Kladna

2007 - Popocafepetl v Praze na Újezdě

2009 - Kavárna Merkur, Praha

Poslední větší výstavu jsem měla v roce 2010 v Muzeu Hrnčířství v Kostelci nad Černými lesy. 

Pak nastala obrovská pauza, kdy jsem přes rodinné a mateřské povinnosti neměla prostor, ale hurá..... od května 2023 budu mít svou, po mnoha letech, další výstavu. Bude se konat v  Café Pilates v pražských Letňanech pod názvem "TVÁ-ŘE". 

 O všech novinkách se vždy dozvíte  na mých sociálních sítích, tak pokud Vás zajímají, nezapomeňte mě sledovat! :)