LÁTKOVÉ PANENKY

27.05.2021

Půjdeme pod pokličku toho, jak jsem se dostala k tvorbě svých látkových panenek. 

Už hooodně pátků dozadu jsem  kdesi objevila  ušité látkové polotovary na panenky. Protože malbou na textil (trička, kecky, atp.), jsem se nějakou dobou také zabývala, přišlo mi jako boží nápad, že by moje malůvky mohly ožít v podobě látkové panenky. Ostatně jako děcko jsem pár takových také měla a zbožňovala jsem je.

Nakoupila jsem si postupně spoustu  polotovarů a začala jim malovat ksichtíky a oblečení. To mě časem přestalo stačit, chtěla jsem mít, zkrátka, svou autorskou panenku, kterou si "vymazlím od začátku do konce.. Pořídila jsem si šicí stroj a začala  je šít podle vlastních střihů, na vlásky používat velmi kvalitní bavlněné či mohérové příze, někdy i barevné plstěné dredy, postupně objevovat nové, lepší a zajímavější látky,  aby každá panenka byla svá, nenapodobitelná a jedinečná. To je pro mě v mé tvorbě hodně důležité a držím se toho ve všech výtvarných disciplínách, do kterých se pouštím:-).

 Jako alternativu k panenkám jsem začala vytvářet i praktické sponkovníky, túze praktickou pomůcku, která poslouží jako dekorace, ale hlavně se postará o  neposedné sponky, gumičky či skřipce. 

 Ráda Vám vytvořím panenku či sponkovník na míru. Můžete si sami zvolit velikost, barvu  a délku vlásků, očí, poladit barvu ohozu. Nechte si vytvořit třeba své "alter ego", panenku, která bude vypadat, jak když Vám "z oka vypadla". Tvořím tyhle látkové kámošky nejen pro malé holčičky, ale i dospělé slečny a paní, které milují nádech nostalgie.

Podrobnější popisky k mým panenkám najdete v sekci MOJE PRÁCE- LÁTKOVÉ PANENKY.