169999225128298 UA-54791752-1

LÁTKOVÉ KÁMOŠKY

27.05.2021

Půjdeme pod pokličku toho, jak jsem se dostala k tvorbě svých látkových panenek. 

Už hooodně pátků dozadu jsem  kdesi objevila  ušité látkové polotovary na panenky. Protože malbou na textil (trička, kecky, atp.), jsem se nějakou dobou také zabývala, přišlo mi jako boží nápad, že by moje malůvky mohly ožít v podobě látkové panenky. Ostatně jako děcko jsem pár takových také měla a zbožňovala jsem je.

Nakoupila jsem si postupně spoustu  polotovarů a začala jim malovat ksichtíky a oblečení. To mě časem přestalo stačit a chtěla jsem, aby byly mé panenky ještě víc originální....začala jsem jim měnit vlasy a všívala místo vlny, která byla součástí polotovaru, kvalitnější, různobarevné příze a často i plstěné dredy, aby každá panenka byla svá, nenapodobitelná a jedinečná. To je pro mě v mé tvorbě hodně důležité a držím se toho ve všech výtvarných disciplínách, do kterých se vrhám:-).

Časem mě, ale přestaly (i díky výše zmíněnému) polotovary bavit. Chtěla jsem mít svůj střih, měnit velikosti a mít zkrátka autorskou panenku, kterou si vymazlím sama od začátku do konce. Pořídila jsem si proto šicí stroj a pustila se do dílka.-). Postupně objevuji nové, lepší a zajímavější látky, příze a snažím se, aby každá panenka byla opravdu svá a měla zkrátka (oproti jiným podobným panenkám) něco navíc.  Proto jako alternativu vyrábím i praktické sponkovníky. Jak ráda uvádím: " Panenky a zvířátka, které se Vám postarají o neposedné sponky a gumičky. 

Pár panenek mám k mání ve svém magdice-shopu, ale ráda Vám vytvořím panenku na míru. Můžete si sami zvolit velikost, barvu  a délku vlásků, očí, poladit barvu ohozu a nechat si vytvořit třeba své "alter ego", panenku, která bude vypadat, jak když Vám "z oka vypadla". Tvořím je totiž nejen pro malé holčičky, ale i dospělé slečny a paní, které milují nádech nostalgie a chtějí si udělat také někdy radost.

Podrobnější popisky k mým panenkám najdete v sekci "MOJE PRÁCE" - látkové ekokámošky nebo u hotových k mání u produktu v magdi-ce-shopu.