VONNÉ SVÍCE OD MAGDI-CE

15.04.2023

Miluji atmosféru hořících svíček, můžeme si s nimi posvítit, zahřát se, ale pro mě je taková svíčka i dekorativní záležitost. A protože mám, nejen v poslední době energetické krize, velkou spotřebu,  začala jsem si vyrábět vlastní.

Maluji  akrylovými barvami, převážně na korková víčka, malbu fixuji závěrečným lakem. A co víc, je to takový můj upCykling, protože zásadně používám obaly z již vypálených svíček. 

Na jejich výrobu používám směs kokosovo sojového vosku. Ta je díky svým fyzikálním vlastnostem  o něco lépe kompatibilní s rozpouštědly, používanými ve vonných látkách. Kokosový vosk také nabízí vysoký stupeň bělosti, barevné stálosti a vynikající kvalitou hoření. A co víc, je prostě eko! Neobsahuje ani nepřichází do styku s žádnými živočišnými nebo GMO produkty v žádné fázi výroby.

 Neobsahuje zbytková rozpouštědla podle pokynů CPMP / ICH283 / 95.
 Nebyli testováni na zvířatech.

Vonné esence, které jsem si na výrobu svých svíček oblíbila jsou tři. Černý jasmín, mandarinka a santalové dřevo a černá malina a pepř.

Černý jasmínZemité tóny černého pepře rozjasňují sladké ovocné tóny broskve a švestky, které se vinou do opojného bílého květinového buketu tuberózy, jasmínu, ylang ylang a lilie.

Na závěr čeká hřejivé lůžko z vanilkového pižma a ambry, zabalené do tmavého pačuli a santalového dřeva.

Mandarinka a santalové dřevoVůně květu, hladké náznaky čokolády zahřívají pikantní tóny mandarinky a bergamotu. Sladké srdce jasmínu a jantaru je zabaleno do květinových tónů levandule a lilie, měkký základ vanilkového pižma.

Vrchní tóny: čokoláda, pomeranč, bergamot, mandarinka, 
Spodní tóny: jantar, levandule, lilie, guajakové dřevo, jasmín.

Základní tóny: pižmo, vanilka, santalové dřevo, mech, karamel.

Černá malina a pepř - Sofistikované ovocné květy, kterým dominují tóny čerstvých malin a třešní, prohřáté růžovým a černým pepřem, propletené množstvím krémového pižma.